Twoje niedoskonałości mówią!

Cześć wszystkim!

Jak wiecie za stan naszej cery odpowiada wiele czynników m.in. odżywianie, stres, sen, hormony, środowisko, pielęgnacja i wiele innych. Czasem zapominamy, że zmiany skórne mogą mieć głębsze podłoże. Mogą być związane ze stanem zdrowia naszego organizmu.

Pryszcze wyskakują w różnych miejscach, więc naucz się odczytywać znaki dane przez organizm aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek.

JELITO CIENKIE

Kiedy mamy problem z jelitem grubym bądź ogólnie z układem pokarmowym wypryski mogą pojawiają się w okolicach czoła.

Co można zrobić?

Przede wszystkim dużo pić. Woda najlepiej oczyszcza organizm z toksyn. Warto ograniczyć tłuszcze a zwiększyć produkty zawierające jak największą ilość wody czyli:

  • ogórek ok. 96%
  • arbuz ok. 96%
  • ananas ok. 95%
  • sałata ok. 95%
  • seler ok. 95%
  • pomidor ok. 94%
  • szpinak ok. 92%
  • brokuł ok. 92%
 Więc może sałatka?

Czasem zmiany w obrębie czoła mogą być spowodowane spożyciem przetworzonej żywności, zatruciem pokarmowym lub brakiem snu. Warto też skontrolować poziom cukru w ogranizmie, zwłaszcza jeżeli w rodzinie już występował taki problem.

WĄTROBA

Przy problemach z wątrobą wypryski pojawiają się w okolicach brwi i skroni. Najczęściej między brwiami i na ich końcach.

Co można zrobić?

Zrezygnować z picia alkoholu, niezdrowego, tłustego jedzenia i pokarmów bogatych w nabiał. W tej strefie często objawiają się alergie pokarmowe. Należy więc obserwować siebie i reakcje organizmu po spożytym pokarmie.

 

NERKI

Cienie pod oczami i niedoskonałości mogą świadczyć o zaburzeniach w pracy nerek. Należy to skontrolować bo z nerkami nie ma żartów. Najczęściej jednak przyczyną problemów w okolicy oczu jest niewyspanie, zbyt długa praca przy komputerze, stres oraz alergie.

Co można zrobić?

Dużo pić. Cienie pod oczami mogą oznaczać odwodnienie organizmu. Więc jeśli czujesz suchość w ustach, masz bóle głowy, czujesz się zmęczony, masz suche usta i biały język koniecznie udaj się do lekarza i pij przynajmniej 2l wody dziennie. Unikaj kawy, napojów energetycznych i alkoholu.

SERCE

Kłopoty ze sercem mogą sygnalizować niedoskonałości w okolicach nosa. Jest to też strefa w której łatwo zatkać pory zwłaszcza jeśli stosuje się makijaż.

Co można zrobić?

Zadbaj o prawidłową dietę. Zmniejsz ilość przyjmowanych tłuszczy. Jedz mniej mięsa, nie doprawiaj za mocno potraw, skontroluj poziom cholesterolu i sprawdź ciśnienie krwi. Dbaj o dokładne zmywanie makijażu, oczyszczaj pory.

ŻOŁĄDEK

Niedoskonałości w górnej części policzków mogą świadczyć o nietolerancji niektórych pokarmów.

Co można zrobić?

Obserwować i kontrolować pokarmy które przyjmujesz. Zastanów się czy przed którymś z nich Twój organizm się nie buntuje.

PŁUCA

Problemy z płucami mogą objawiać się w dolnej części policzków. Obszar ten jest też narażony na bakterie przenoszone na brudnych telefonach .

Co można zrobić?

Jeśli palisz papierosy to właśnie znalazłeś winowajce Twoich niedoskonałości na policzkach. Jeśli nie być może masz alergie. Jeśli żadne Cię nie dotyczy unikaj zakwaszenia organizmu, ogranicz cukier, kawę i alkohol.

JELITO GRUBE

W okolicach ust pojawiają się niedoskonałości świadczące o nieprawidłowej pracy naszego układu pokarmowego.

Co można zrobić?

Jeśli masz problemy z nieregularnym wypróżnianiem się czy zaparciami warto pić dużo herbat wspomagających proces trawienia. Błonnik także okaże się bardzo pomocny.

HORMONY

Prawdziwą udręką są niedoskonałości na tle hormonalnym. Kto ma ten wie jak ciężko się tego pozbyć.

Co można zrobić?

Udać się do lekarza który zleci odpowiednie badania a następnie skieruje na właściwe leczenie. Pomocne też będzie wysypianie się, ograniczenie stresów oraz odpowiednie oczyszczanie i pielęgnacja.

 

Pamiętajcie, że w przypadku dużych zmian na twarzy najlepiej udać się do specjalisty, nie u każdego sprawdza się owa mapa twarzy. „Kombinowanie” na własną rękę czasem może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dlatego przedstawione tutaj problemy są tylko sugestią co może dziać się Twoim organizmie i na co warto zwrócić uwagę.

 

Pozdrawiam~Ąga

2 Komentarze

  1. Powinnaś, poprawić artykuł bo masz zawarte w nim 2 informacje o jelicie grubym a nie masz nic o cienkim.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.